enanita

Kullanım örnekleri

enanita
dwarf
icon arrow

dwarf

Phonetic: "/dwɔːf/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any member of a race of beings from (especially Scandinavian and other Germanic) folklore, usually depicted as having some sort of supernatural powers and being skilled in crafting and metalworking, often as short with long beards, and sometimes as clashing with elves.


Definition: A person of short stature, often one whose limbs are disproportionately small in relation to the body as compared with normal adults, usually as the result of a genetic condition.


Definition: An animal, plant or other thing much smaller than the usual of its sort.

Example: dwarf honeysuckle


Definition: A star of relatively small size.

icon arrow

dwarf

Phonetic: "/dwɔːf/"

Part Of Speech: verb


Definition: To render (much) smaller, turn into a dwarf (version).


Definition: To make appear (much) smaller, puny, tiny.

Example: The newly-built skyscraper dwarfs all older buildings in the downtown skyline.


Definition: To make appear insignificant.

Example: Bach dwarfs all other composers.


Definition: To become (much) smaller.


Definition: To hinder from growing to the natural size; to make or keep small; to stunt.

icon arrow

dwarf

Phonetic: "/dwɔːf/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Miniature.

Example: It is possible to grow the plants as dwarf as one desires.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!