harçlık

Kullanım örnekleri

harçlık
allowance
icon arrow

allowance

Phonetic: "/əˈlaʊəns/"

Part Of Speech: noun


Definition: Permission; granting, conceding, or admitting


Definition: Acknowledgment.


Definition: That which is allowed; a share or portion allotted or granted; a sum granted as a reimbursement, a bounty, or as appropriate for any purpose; a stated quantity.

Example: her meagre allowance of food or drink


Definition: Abatement; deduction; the taking into account of mitigating circumstances

Example: to make allowance for his naivety


Definition: A customary deduction from the gross weight of goods, differing by country.

Example: Tare and tret are examples of allowance.


Definition: A permitted reduction in the weight that a racehorse must carry.

Example: On the Flat, an apprentice jockey starts with an allowance of 7 lb.


Definition: A child's allowance; pocket money.

Example: She gives her daughters each an allowance of thirty dollars a month.


Definition: (minting) A permissible deviation in the fineness and weight of coins, owing to the difficulty in securing exact conformity to the standard prescribed by law.


Definition: Approval; approbation


Definition: License; indulgence

icon arrow

allowance

Phonetic: "/əˈlaʊəns/"

Part Of Speech: verb


Definition: To put upon a fixed allowance (especially of provisions and drink).

Example: The captain was obliged to allowance his crew.


Definition: To supply in a fixed and limited quantity.

Example: Our provisions were allowanced.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.