hazine sandığı

Kullanım örnekleri

hazine sandığı
treasure chest
icon arrow

treasure

Phonetic: "/ˈtɹɛʒə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A collection of valuable things; accumulated wealth; a stock of money, jewels, etc.


Definition: Anything greatly valued.


Definition: A term of endearment.

icon arrow

treasure

Phonetic: "/ˈtɹɛʒə/"

Part Of Speech: verb


Definition: (of a person or thing) To consider to be precious; to value highly.

Example: Oh, this ring is beautiful! I’ll treasure it forever.


Definition: To store or stow in a safe place.


Definition: To enrich.

icon arrow

chest

Phonetic: "/t͡ʃɛst/"

Part Of Speech: noun


Definition: A box, now usually a large strong box with a secure convex lid.

Example: The clothes are kept in a chest.


Definition: A coffin.


Definition: The place in which public money is kept; a treasury.

Example: You can take the money from the chest.


Definition: A chest of drawers.


Definition: The portion of the front of the human body from the base of the neck to the top of the abdomen; the thorax. Also the analogous area in other animals.

Example: She had a sudden pain in her chest.


Definition: A hit or blow made with one's chest.

Example: He scored with a chest into the goal.

icon arrow

chest

Phonetic: "/t͡ʃɛst/"

Part Of Speech: verb


Definition: To hit with one's chest (front of one's body)


Definition: To deposit in a chest.


Definition: To place in a coffin.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.