ıslık çalma

Kullanım örnekleri

ıslık çalma
whistling
icon arrow

whistling

Phonetic: "/ˈ(h)wɪslɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make a shrill, high-pitched sound by forcing air through the mouth. To produce a whistling sound, restrictions to the flow of air are created using the teeth, tongue and lips.

Example: Never whistle at a funeral.


Definition: To make a similar sound by forcing air through a musical instrument or a pipe etc.

Example: The stream train whistled as it passed by.


Definition: To move in such a way as to create a whistling sound.

Example: A bullet whistled past.


Definition: To send, signal, or call by a whistle.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!